Pod pojmem sendvič si většina z nás vybaví lehkou svačinku, kdy se mezi plátky chleba vrství oblíbené ingredience. Sandwiche, které kuchtíme v naší výrobě, nemají s jídlem nic společného, vlastně jen ty vrstvy. Mluvíme totiž o vícevrstvých nebo také o tzv. peel-off etiketách. Ale i s nimi se ve finále můžete na potravinách setkat, obzvláště v případě, kdy je potřeba na malý obal vměstnat hodně informací.

Jak již název naznačuje, sandwichem se nazývá etiketa, která disponuje více vrstvami, nejvíce však třemi. Tím se liší od tzv. bookletových etiket, kam se vejde dokonce celá knížka či brožura. S booklety jste již měli možnost se seznámit v našem předchozím článku.

Vícevrstvé peel-off etikety najdeme všichni doma, aniž bychom si to uvědomovali. Nejčastějším příkladem jsou kosmetické produkty a drogistické zboží v našich koupelnách a také potraviny. Na zadních stranách etiket si můžete všimnout nenápadné značky vybízející k rozlepení. Po odlepení zjistíte, že etiketa obsahuje mnohem více informací, než je na první pohled vidět.

Oproti bookletovým se sandwichové etikety odlišují tím, že u nich lze tisknout do lepidla, a to až dvěma barvami. Do lepidla se nejčastěji tiskne textový obsah. Ve většině případů se jedná o popis produktu či návody v cizích jazycích, informace o složení výrobku nebo uvedení adresy dodavatele. Zkrátka vše, co se nevešlo na přední stranu etikety, ale zákon výrobcům ukládá povinnost tyto informace uvést.

K výrobě sandwichů se často využívá polypropylenový materiál, který je známý svou odolností vůči opakovanému rozlepování. Použít lze ale také papírové materiály. Mezi další výhody těchto etiket patří také možnost aplikace na různé tvary, i včetně těch velmi zaoblených. Nebojte se, že byste si v této kategorii nevybrali, nabídnout vám můžeme sandwiche transparentní, stříbrné i holografické.

Výrobek samozřejmě prodává etiketa, a proto se její prostor snaží výrobci, co nejefektivněji využít. Cokoliv, co má přitáhnout zrak spotřebitele a vybízet k přečtení se tiskne na přední a vnitřní stranu sandwiche. Jsou to obrázky, marketingová sdělení a třeba soutěže. Také u sandwiche můžete na titulní straně využít speciálních efektů např. v podobě ražby včetně speciální stírací ražby.

Máte zájem o vícevrstvé etikety, ale nevíte si rady, jaký produkt správně zvolit?

Neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení, rádi vám poradíme a pomůžeme přizpůsobit etiketu, vašemu produktu.

Dále doporučeno:

Jak zapnout náhled přetisku v Adobe Acrobat

19/08/2021

Nezobrazuje se Vám korekturní PDF správně a lámete si hlavu kde je chyba? Vypadá to jako by obrázky někdo vystřihnul nebo se barvy nezobrazují tak, jak jste si představovali? Chyba

Přečíst celý článek
Jak zapnout náhled přetisku v Adobe Acrobat

Rok 2023: (K)rok za (k)rokem

17/12/2023

Český trh už je nám malý, a tak naše etikety necestují pouze do českých firem, ale našimi zákazníky jsou i firmy zahraniční. Spolu s tím, jak roste úroveň našich zkušeností

Přečíst celý článek
Rok 2023: (K)rok za (k)rokem