Materiály a barvy

plechovky barev tisk label design
vzorník materiálů label design

Výběr vhodného materiálu, lepidla a barev k potisku zajistí správnou funkčnost etiket na výrobku a podtrhne výsledný efekt designu. Je důležité vědět na jaký typ obalu jsou etikety určeny, jakým způsobem budou aplikovány a jak budou skladovány. Pro nestandardní použití etiket vytipujeme zákazníkovi ve spolupráci s našimi dodavateli konkrétní materiál i barvy.

Materiály

Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu etiket je papír. I zde narazíte na nepřeberné množství jeho druhů. Papír může být např. hlazený, matný, reflexní, metalizovaný či třeba ruční výroby. Dalším používaným materiálem je plast. Plastové etikety se vyrábí z polyetylenu, polypropylenu a dalších materiálů, a to jak v transparentní tak i bílé verzi. V úpravě povrchu převažuje efekt matný nebo lesklý či metalický. Svým zákazníkům můžeme nabídnout i širokou škálu ekologických materiálů. Ve spolupráci s našimi dodavateli Vám rádi doporučíme vhodný typ materiálu pro konkrétní použití etikety.

vzorník materiálů label design
pantone vzorník barev label design

Barvy a laky

Základní barevnostní škála je daná PANTONE vzorníkem. Velký vliv na výslednou barevnost má zvolená technologie tisku. Vyjma standardních barev je možné použít barvy reflexní, matné, stírací či reagující na teplo. I použití různých druhů laků na etiketách umí zázraky. Lak zajistí povrchovou ochranu a vyzdvihne potisk. Lze ho natisknout i parciálně pro zvýraznění detailů. Nabízíme také laky se specifickými vlastnostmi jako jsou např. laky s vůní, metalickým efektem, bublinkové nebo reliéfní.

DTP - Desktop publishing

Vlastní DTP studio bylo od počátku fungování firmy nezbytné pro kvalitní přípravu podkladů pro tisk a efektivní posun zakázek do výroby. Data našich zákazníků jsou zpracována se znalostí všech dostupných technologií tisku ve výrobě. Předtisková příprava dat probíhá v úzké spolupráci s technologickým oddělením. Zákazníkům, grafikům i grafickým studiím nabízíme předběžnou konzultaci s doporučením úpravy dat s ohledem na zvolenou tiskovou technologii. Ke zvýšení efektivity zpracování dat v DTP studiu nám již pomáhá zavedené automatizované předtiskové workflow. To však vyžaduje dodání kvalitně zpracovaných tiskových dat ve formátu PDF. Více informací, jak dodat správně připravená tisková data se dozvíte zde.

Jak správně připravit tisková data?