Linerless

Jako jediní v České republice nabízíme výrobu etiket Linerless

Budujte s námi svou značku pomocí nového standardu v etiketování, který je levnější, efektivnější a navíc nezatěžuje životní prostředí.

Pomáháme firmám naplňovat cíle zaměřující se na trvale udržitelný rozvoj. Vyrábíme etikety, které pro svoji výrobu potřebují méně materiálu a po aplikaci na výrobek nezanechávají odpad. Originální štítky jsou vyráběny tak, aby po sobě nezanechávaly podkladový silikonový pás, který byl při tisku jiných druhů etiket samozřejmostí. Kromě nulového odpadu je velkou výhodou, že se při použití v tiskárnách při tisku délka štítku automaticky přizpůsobuje množství informací na etiketě pro každou položku, čímž se minimalizuje velikost štítku. To činí etiketování efektivnější, levnější a zmírňující dopad na životní prostředí.

steak-1-nahled-small

Nezanechává odpad a snižuje uhlíkovou stopu

Linerless etikety jsou i přesto, že neobsahují podkladový pás, skladovány navinuty na kotouči. To je umožněno tím, že její lícová strana je potištěna speciálním lakem, který způsobuje, že k sobě lícová a rubová strana pevně nepřilnou. Tím je eliminována potřeba podkladového silikonového pásu a je podstatně sníženo množství odpadního materiálu. Zároveň dochází k efektivnějšímu využití objemu a hmotnosti materiálu, to umožňuje snížit nároky na logistiku. Absence silikonového odpadu, úspora dřeva, vody, elektřiny a četnosti logistických cest jsou účinným způsobem, jak snížit naši uhlíkovou stopu a tím i dopad na životní prostředí.

Linerless_1A_modre-pozadi
Linerless_1B_modre-pozadi

Výhody absence podkladového pásu

Absence podkladového pásu znamená, že na roli daného průměru lze navinout mnohem více metrů materiálu, z každé role tedy získáte více plochy pro vaše informace. Tímto se frekvence výměny rolí snižuje cca na polovinu, prostoje při výměnách rolí se tedy také zkrátí, což vede k vyšší produktivitě. Zároveň se tím snižují i náklady na logistiku.

Přizpůsobení velikosti etiket množství textu

Linerless etikety společně s vybranými tiskárnami umožňují automatické přizpůsobování délky etikety podle proměnlivého obsahu. To byla dříve velmi obtížná funkce. Vzhledem k tomu, že etikety nejsou vysekány na předem určenou velikost, lze délku etiket měnit tak, aby vyhovovala proměnlivému obsahu. To eliminuje potřebu skladovat etikety různých rozměrů, což zjednodušuje kontrolu zásob.

Snižuje provozní náklady

U předem vyseknutých etiket je jejich velikost určena velikostí té části, která obsahuje nejvíce tištěných informací. To má za následek nevyužité prázdné místo na štítcích obsahujících méně řádků. Technologie dotisku na Linerless automaticky detekuje velikost textu a zmenšuje či zvětšuje prostor, takže při tisku nedochází ke zbytečnému plýtvání místem. To pomáhá snížit provozní náklady.

Linerless_3A
Linerless_3B

Umožňuje nové konstrukce etiket

Linerless technologie umožňuje vyrábět konstrukčně jiné etikety, kromě etiket na kotoučích jsou to i pásky a prstýnky. Ty lze použít pro uzavření obalu bez přímého nalepení na výrobek. Lepidlo je naneseno jen v místě nutného přelepu pásku, či jenom na prstýnek a výrobek tedy nemusí být celý oblepený. Jako bezpečnostní pojistky lze také využít perforace pro otevření. Stejně tak lze vytvářet nová neobvyklá konstrukční řešení, kdy lze aplikovat tisk pod lepidlo. Tyto modely umožňují snazší třídění obalu a etikety koncovému spotřebiteli.

linerless-1_small