Technologie

Firma LABEL design a.s. jako jediná na našem trhu nabízí nejširší nabídku technologií tisku a jejich kombinací. Naše výrobní zázemí je připraveno převést do reálu i ten nejsložitější nápad. Vhodnou kombinaci technologií Vám doporučíme tak, aby vždy zůstala v rovnováze cena a výsledný efekt. Pro lepší představu Vám můžeme předložit množství vzorků naší práce.

Digitální tisk

V digitálním tisku nabízíme dvě různé technologie. Tiskové stroje HP Indigo se pro svou vysokou kvalitu tisku nazývají digitálním ofsetem. Injektový stroj Domino nabízí vyšší nános barvy s výrazným výsledným barevnostním efektem. Všechny stroje v digitální sekci jsou vhodné pro krátké zakázky všech typů produktů. Svou rychlostí a stabilitou jsou odpovědí na požadavky dnešní doby. Pro tisk lze zpracovat variabilní data, které budou vhodně zakomponované přímo do grafiky.

UV OFSET

Nejkvalitnější tisk složitých grafických etiket s fotografií, jemným přechodovým rastrem nebo drobným negativním písmem. Zcela jasná alternativa pro dlouhé zakázky oproti digitálnímu ofsetu. Doporučujeme pro tisk produktů zpracovaných v barevnosti CMYK, popřípadě s jednou doplňkovou barvou.

semirotační ofsetový stroj etikety label design

Flexotisk

Nejrozšířenější druh potisku nejen samolepicích etiket s širokým uplatněním. Lze tisknout až 8 barev a to v kombinaci rub a líc. Efektivnější je pro delší zakázky. Stroje s touto technologií jsou doplněny o možnost studené ražby, vrstvení materiálů, tisku do lepidla a finálního archování, pokud si to zákazník přeje.

UV sítotisk

UV sítotisk umožňuje vysoký nános barvy a její dokonalé krytí. Tisk je výrazný a plastický. Využívá se převážně v kombinaci s dalšími technologiemi. Při tisku na transparentní materiály je používaná pro krycí bílou.

sítotisk label design

Horká ražba

Horká ražba dodá etiketám exkluzivitu. Používá se většinou v kombinaci s klasickým tiskem. Ražební fólie nejsou jen zlaté a stříbrné, ale i barevné nebo holografické. Specialitou je stírací ražební folie. 

reliéfní ražba

Reliéfní ražba neboli Embos vzniká protlačováním materiálu ražební formou. Tento prvek je vhodný k zvýraznění v grafiky získáním plasticity etikety.

Číslování

Personifikace produktů se provádí jako ukončovací operace technologií ink-jetu nebo termotransferového tisku. Slouží například pro soutěže, registrace a personifikaci etiket.

Materiály

Výběr vhodného materiálu, lepidla a barev k potisku zajistí správnou funkčnost etiket na výrobku, ale i dosažení nejlepšího efektu designu. Je důležité vědět na jaký obal je produkt určen, jak bude aplikován, v jakém prostředí bude uložen. Pro nestandardní použití můžeme vytipovat konkrétní materiál a barvy ve spolupráci s našimi dodavateli.

Materiály

Papírové etikety jsou hlazené nebo matné, reflexní, metalizované, imitace ručního papíru a další. Plastové etikety jsou z polyetylenu, polypropylenu a dalších materiálů, většinou jak v transparentní verzi, tak i bílé. Úprava povrchu je možná matná, lesklá, metalická. Výběr materiálů pokračuje speciálními, které svými vlastnostmi odpovídají zadaným požadavkům. Svým zákazníkům můžeme nabídnout také širokou škálu ekologických materiálů. Ve spolupráci s našimi dodavateli Vám ochotně doporučíme vhodný typ materiálu pro vaše konkrétní použití.

BARVY A LAKY

Základní barevnostní škála je daná PANTONE vzorníkem. Velký vliv na výslednou barevnost má zvolená technologie tisku. Vyjma standardních barev je možno použít barvy reflexní, matné, stírací, reagující na teplo. Základní vlastností laku je povrchová ochrana a zvýraznění potisku. Lak lze tisknout i parciálně pro zvýraznění detailů. Využít můžeme i speciálních laků s vůní, metalickým efektem, bublinkové, popřípadě reliéfní.

DTP

Vlastní DTP studio bylo od počátku fungování firmy nezbytné pro kvalitní přípravu podkladů pro tisk a efektivní postup zakázek do výroby. Data našich zákazníků jsou zpracována se znalostí všech dostupných technologií tisku ve výrobě. Předtisková příprava dat probíhá v úzké návaznosti za podpory technologického oddělení s konzultací úpravy dat pro konkrétní technologie.


Zákazníkům, grafikům i grafickým studiím nabízíme také předběžnou konzultaci s možným doporučením úpravy dat s ohledem na předpokládanou tiskovou technologii.


Ke zvýšení efektivity zpracování dat v DTP studiu nám pomáhá zavedené automatizované předtiskové workflow. To však vyžaduje dodání kvalitně zpracovaných tiskových dat ve formátu PDF. Více informací, jak dodat správně připravená tisková data se dozvíte zde.