Udržitelnost

Etikety pro trvale udržitelný rozvoj

V roce 2015 přijala OSN 17 cílů udržitelného rozvoje jako univerzální výzvu pro budoucnost. I my se s těmito cíli ztotožňujeme a realizujeme v praxi. Naše společnost se rozhodla podniknout zásadní kroky, jak chránit a přispět životnímu prostředí. Dbáme na stabilitu a vývoj vztahů mezi člověkem a přírodou. Zákazníci i zaměstnanci vnímají důsledky moderní doby nejen ze své pozice, ale i z pohledu obyčejných lidí, kterým velmi záleží na dopadech na životním prostředí, které je oklopuje. Rovnost žen a mužů je pro nás samozřejmost již dlouhá léta. Veškeré výrobní procesy stále vylepšujeme s cílem menší spotřeby energií i vody. Pracujeme na tom, aby naše obaly a etikety už od začátku efektivně řešily jejich celoživotní cyklus až po možnou recyklaci. Jsme připraveni Vám nabídnout naše bohaté mezinárodní zkušenosti s výběrem a výrobou etiket v souladu s vašimi vysokými nároky na jejich vzhled i přínos k trvale udržitelnému rozvoji.

etiketa travní hires_small

ISO 14001

V roce 2004 získala naše společnost LABEL design certifikaci ISO 14001. Na základě toho uplatňujeme a udržujeme systém environmentálního managementu a neustále zlepšujeme jeho efektivnost. Management životního prostředí snižuje dopady činností naší společnosti na životní prostředí. V rámci dlouholeté spolupráce s významnými klienty jsme byli zařazeni do programu SONY Green Partners, který usiluje o regulaci škodlivých látek s cílem výroby ekologicky šetrných produktů.

Depositphotos_90484122_xl-2015_Eco friendly pozadí_small

Eko-kom

Zapojili jsme se do systému sdruženého plnění EKO-KOM a plníme tak své povinnosti zajistit zpětný odběr a využití odpadu z obalů podle zákona o odpadech. Nepoužíváme ve své produkci materiály, které jsou špatně rozložitelné, udržujeme ve svých prostorech čistotu a pořádek, řešíme cílený sběr starých elektrospotřebičů a baterií, třídíme odpad.

Veškeré investice do nových technologií jsou posuzovány i z pohledu šetrnosti k životnímu prostředí

Depositphotos_232201154_xl-2015_Čtyři druhy odpadků. Baterie, canns, papíru a plastu v rozích_small

FSC®

Jsme také držiteli FSC® certifikátu (licenční číslo FSC® C152208).

Nabízíme širokou škálu materiálů s certifikátem FSC®, která představuje nezávislou nevládní neziskovou organizaci celosvětově podporující environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření. Vizí FSC® jsou lesy, které naplňují sociální, ekologická a ekonomická práva a potřeby současné generace tak, aby nedošlo k omezení práv a potřeb generací budoucích.

FSC_FullBrandmark_R_CMYK

Materiály

Dokážeme svým zákazníkům nabídnout materiály z obnovitelných zdrojů, odlehčené materiály, materiály s obsahem recyklátu, kompostovatelné materiály nebo produkty usnadňující recyklační proces a mnoho dalších možností.