Zušlechtění

Na zušlechtění etiket si dáváme záležet. Uvědomujeme si, jak moc je finální úprava etiket důležitá. Vaši produktům má dát punc jedinečnosti a exkluzivity. Je to možnost, jak se odlišit od konkurence a ještě víc přitáhnout oči koncového zákazníka k vašim výrobkům. Způsobů, jak vyzdvihnout a podtrhnout jedinečnost vašich produktů, je opravdu mnoho.

Horká ražba

Horká ražba je technologie, kdy za zvýšené teploty a tlaku dochází k přenosu vrstvy fólie na požadovaný materiál. V místě motivu se tepelně aktivuje lepidlo, které je na ražební fólii nanesené a fólie poté zůstává na materiálu přilepená. Mezi výhody horké ražby patří možnost aplikace na velké množství různých druhů materiálů. Pro horkou ražbu máme k dispozici pestrou škálu fólií a nabízíme je ve všech možných barvách. Díky tomu dokážeme vytvořit velmi speciální ražby např. aplikací holografické folie, fólie s vlastním motivem vytvořené na zakázku nebo třeba ražbu stírací. Horkou ražbu lze kombinovat s jakýmkoliv tiskem, včetně sítotisku Velmi zajímavě a poutavě pro oči vypadá ražba s UV sítotiskovým lakem.

Horká ražba dodává etiketám velmi luxusní vzhled a budí dojem exkluzivity. Tento typ ražby je vhodný zejména pro obaly speciálních edicí či luxusních kosmetických výrobků, dražší sortiment čokolád nebo potravin, lahůdky a alkohol.

vzorník 5 hires_small

Studená ražba

Studenou ražbu aplikujeme pomocí flexotiskového stroje, štočku, lepidla a ražební folie. Ražební folie neobsahuje lepidlo, to se nanáší zvlášť pomocí flexotiskového stočku.  Tento proces se na rozdíl od horké ražby neprovádí pomocí tepla, proto také název studená ražba. Na materiál je nejdříve naneseno lepidlo a následně se na místa, kde se lepidlo nachází, obtiskne pigment z fólie. Přínosem studené ražby je možnost potisku již nanesené fólie a vytváření metalických efektů. Na tuto fólii je možné poté ještě dále tisknout a tím vznikají zajímavé efekty a kombinace. To ocení zejména grafici, kterým se zde otvírají zajímavé možnosti a obrovský prostor pro kreativitu. Ke studené ražbě se používá hlavně zlatá a stříbrná barva či fólie. Potiskem stříbrné fólie žlutou barvou vzniká zlatá fólie, je tedy možno mít na obalech zároveň stříbrnou i zlatou studenou ražbu. Použití jiných odstínů se považuje za nestandartní, a proto takováto zakázka zahrnuje nejprve testování fólie, což prodlouží lhůtu jejího konečného vyhotovení. Pozor, studená ražba nenahrazuje ražbu horkou, ale jedná se o dvě zcela odlišné technologie.

Embos

víno (1 of 1)

Emboss je technologie reliéfní ražby, díky které vzniká na etiketě pomocí štočku plastický efekt. Tento způsob zušlechtění vzniká protlačením materiálu včetně jeho podložky směrem nahoru, čímž vznikne reliéfní nebo plastický efekt vystouplého motivu, proto se tento typ ražby dá také nazvat slepotiskemSamozřejmostí je možnost kombinace Embosu s tiskem nebo s horkou ražbou. Toto zušlechtění etiket je nejvhodnější pro přírodní a strukturované materiály, na kterých vytlačené reliéfy nejvíce vyniknou.

Jak správně připravit tisková data?