V polygrafickém průmyslu existuje nezměrné množství různých zajímavých laků. V tomto článku Vám představíme dvě z možností svítících UV laků pro sítotisk. Využít se dají na širokou škálu materiálů, od obyčejných papírů přes polymery až po strukturované materiály. Aplikovat je můžeme na samotný tisk, laminaci nebo také přes ražbu.

UV lak zářící pod UV světlem

Na obyčejném světle vypadá jako standardní lak s reliéfním efektem. Na dotek můžete cítit efekt vystouplé grafiky a vidět lesk laku. Podtiskneme-li lak barvou, získáme jakýkoliv odstín si budete přát. Řeč je o sítotiskovém reliéfním UV laku.

Již na první pohled dokáže zaujmou lidské oko. Věděli jste, že má skrytý potenciál?

Vystavením UV světel se krásně rozsvítí. Tento efekt může být zajímavý pro prodejce produktů, který své výrobky dodává do nočních klubů a podniků, využívající ve svých prostorách UV světla.

Ale to není vše! Dalším způsobem využití je použití laku jako ochranného prvku. Tuto technologii totiž neumí napodobit totiž každý. Pokud netrváte na vysokém reliéfu, máte velké množství produktů a chcete mít UV lak na svých výrobcích, je možné tisknout také pomocí flexotisku. 

Fluorescenční lak

Otestovali jsme pro Vás svítící lak, který se nabíjí světlem. Téměř všichni pamatujeme svítící noční oblohu plnou hvězd, planet a měsíců ať už z vlastního dětství nebo z pokojíčků našich dětí.

Ve spolupráci s naším dodavatelem jsme vyvinuli luminiscenční lak a vyzkoušeli ho u nás ve výrobě. Dopadlo to výborně. Nápad na využití přišel s dobou Vánočních svátků, ve spojitosti brzkého západu slunce. Vytvořili jsme archy s etiketami, které se nalepí na Vánoční dárky, a na etiketu se dopíše jméno obdarovaného.

Etikety se jednoduše nasvítí a po zhasnutí vydrží ve tmě zářit až po dobu 15 minut. Barva tohoto speciálního laku je jemně žlutozelená. Lak je poměrně průhledný, tudíž ho lze použít přes tisk a také přes ražbu. Tento lak zpracováváme sítotiskovou technologií.

Dozvěděli byste se rádi o těchto specialitách více? Kontaktuje naše obchodní oddělení.

Dále doporučeno:

PŘÍBĚH JMÉNEM LABEL DESIGN: OD ZÁKLADŮ K VRCHOLŮM

17/04/2023

Vývoj a růst jsou důležitou součástí úspěchu každé firmy. Bez investic do nových projektů, včetně výstavby nových budov, se žádná rozvíjející firma neobejde. A proto jsme se do stavby už

Přečíst celý článek
PŘÍBĚH JMÉNEM LABEL DESIGN: OD ZÁKLADŮ K VRCHOLŮM

Etikety s ražbou na strukturovaném materiálu

16/09/2022

Etiketa pyšnící se do daleka barevnou ražbou zaujme na první pohled. Kombinací ražby s tím správným materiálem lze u produktů dosáhnout luxusního vzhledu, který rozhodně upoutá oči zákazníků. Přemýšlíte o

Přečíst celý článek
Etikety s ražbou na strukturovaném materiálu