V polygrafickém průmyslu existuje nezměrné množství různých zajímavých laků. V tomto článku Vám představíme dvě z možností svítících UV laků pro sítotisk. Využít se dají na širokou škálu materiálů, od obyčejných papírů přes polymery až po strukturované materiály. Aplikovat je můžeme na samotný tisk, laminaci nebo také přes ražbu.

UV lak zářící pod UV světlem

Na obyčejném světle vypadá jako standardní lak s reliéfním efektem. Na dotek můžete cítit efekt vystouplé grafiky a vidět lesk laku. Podtiskneme-li lak barvou, získáme jakýkoliv odstín si budete přát. Řeč je o sítotiskovém reliéfním UV laku.

Již na první pohled dokáže zaujmou lidské oko. Věděli jste, že má skrytý potenciál?

Vystavením UV světel se krásně rozsvítí. Tento efekt může být zajímavý pro prodejce produktů, který své výrobky dodává do nočních klubů a podniků, využívající ve svých prostorách UV světla.

Ale to není vše! Dalším způsobem využití je použití laku jako ochranného prvku. Tuto technologii totiž neumí napodobit totiž každý. Pokud netrváte na vysokém reliéfu, máte velké množství produktů a chcete mít UV lak na svých výrobcích, je možné tisknout také pomocí flexotisku. 

Fluorescenční lak

Otestovali jsme pro Vás svítící lak, který se nabíjí světlem. Téměř všichni pamatujeme svítící noční oblohu plnou hvězd, planet a měsíců ať už z vlastního dětství nebo z pokojíčků našich dětí.

Ve spolupráci s naším dodavatelem jsme vyvinuli luminiscenční lak a vyzkoušeli ho u nás ve výrobě. Dopadlo to výborně. Nápad na využití přišel s dobou Vánočních svátků, ve spojitosti brzkého západu slunce. Vytvořili jsme archy s etiketami, které se nalepí na Vánoční dárky, a na etiketu se dopíše jméno obdarovaného.

Etikety se jednoduše nasvítí a po zhasnutí vydrží ve tmě zářit až po dobu 15 minut. Barva tohoto speciálního laku je jemně žlutozelená. Lak je poměrně průhledný, tudíž ho lze použít přes tisk a také přes ražbu. Tento lak zpracováváme sítotiskovou technologií.

Dozvěděli byste se rádi o těchto specialitách více? Kontaktuje naše obchodní oddělení.

Dále doporučeno:

Systémy označování zboží

17/06/2021

V rámci našeho rozšířeného servisu našim zákazníkům již řadu let nabízíme i následné zpracování našich etiket. Jak v oblasti dotisku, tak aplikace od jednoduchých řešení po průmyslové projekty. Nabídneme Vám

Přečíst celý článek
Systémy označování zboží

Novinky na našem klientském portálu 2022

23/05/2022

Nejjednodušší a nejrychlejší cesta k vyřízení vaší objednávky vede přes náš klientský portál. Zde máte o svých objednávkách přehled v kteroukoliv denní dobu a odkudkoliv. Objednání přes klientský portál podstatně

Přečíst celý článek
Novinky na našem klientském portálu 2022