V Label design vyrábíme hlavně samolepicí etikety, ale umíme toho mnohem více. Dokážeme také navrhnout a vyrobit různé druhy aplikátorů na míru danému provozu. Víme, jak zvládnout dotisk dat na již aplikované etikety nebo třeba jak zařídit aplikaci etiket a dotisk zároveň. O kompletní balíček služeb od vývoje až po celkovou automatizaci provozů a následný servis se stará naše Oddělení označování zboží.

Stále najdeme mnoho firem, ve kterých se etikety na výrobek lepí ručně. Tyto provozy se ale často potýkají s nedostatkem pracovních sil nebo potřebují, aby bylo jejich fungování efektivnější a míň závislé na lidské síle. Často také stojí o to, aby se z celého procesu aplikace etiket či dotisku vyloučila lidská chyba. Tam, kde to dává smysl a je to účelné, nastupuje požadavek na automatizaci, a to je výzva právě pro nás.

Dotisk dat

Legislativní požadavky na označení výrobků povinnými údaji se stále rozrůstají. Na etiketu je třeba umístit datum výroby, datum spotřeby, šarže nebo je třeba dotisknout proměnná data, čárové kódy apod. Poté, co dostaneme informace o velikosti etiket, jejich množství a materiálu, ze kterého jsou vyrobené, můžeme přemýšlet o nastavení vlastního dotisku. Dotisk realizujeme např. pomocí inkoustové tiskárny ve standardní šířce 12,5 mm, nebo 25 mm, toto řešení nevyžaduje velký prostor a je úsporné. Nabídnout ale můžeme také dotisk termotransferovým (TTR) modulem v základní šířce 100 mm, jehož vlastností je vysoká odolnost tisku, velká tisková rychlost a úspora pásky. Někdy ani nepotřebujeme etiketu a dotisk je možné realizovat přímo na samotný obal výrobku. Jindy je zase potřeba skombinovat dotisk s aplikací v jednom kroku, tomu říkáme „print&apply“ a i to zvládneme zákazníkovi na míru navrhnout a dodat.

Vývoj a výroba aplikátorů

Na základě konkrétního požadavku dokážeme po prohlídce dané provozovny vymyslet, navrhnout, vyzkoušet a vyrobit aplikátor, který provoz zefektivní a vyloučí chybovost. Se zákazníkem si projdeme, co přesně od automatizace své výroby očekává a tomu přizpůsobíme i daný vývoj. Buď se vrhneme na konstrukci zbrusu nového aplikátoru nebo třeba na úpravu stávající výrobní linky. Vše je „propojeno“ SW systémem řízení, které procesy koordinuje, řídí a kontroluje.

Řešení „z jedné ruky“

O etiketách toho víme hodně a naše znalosti promítáme i do řešení dotisku a vývoje aplikátorů. Umíme skombinovat vhodný materiál, zvolit správný inkoust nebo TTR pásky, ale také zajistit kompletní následný servis námi dodaných zařízení.
Říkáme tomu řešení „z jedné ruky“. Zákazník nemusí komunikovat s mnoha subjekty – dodavateli konstrukcí, dílů, inkoustů či pásek. Celé řešení automatizace připravíme podle jeho požadavku na klíč.
Více o Oddělení označování zboží na jdete na našem webu www.avery.cz. Kontakty na zástupce najdete zde.

Dále doporučeno:

Etiketa jako bezpečnostní prvek

10/05/2022

Existuje mnoho způsobů využití etiket. Nejen jako prostředek, který nese souhrn informací, láká zákazníky grafickým zpracováním nebo zajímavou technologií tisku. Jeden ze způsobů, jak etiketu využít je použití etikety jako

Přečíst celý článek
Etiketa jako bezpečnostní prvek

Etiketa desetkrát jinak

07/03/2023

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik funkcí plní etiketa? Nebo čím vším jsou vlastně etikety zajímavé a jaké jsou v nich rozdíly? Miliony etiket všude kolem nás a každá je

Přečíst celý článek
Etiketa desetkrát jinak