Etiketa pyšnící se do daleka barevnou ražbou zaujme na první pohled. Kombinací ražby s tím správným materiálem lze u produktů dosáhnout luxusního vzhledu, který rozhodně upoutá oči zákazníků. Přemýšlíte o tom, jak ražbu využít na vašich etiketách, ale nejste si jisti, jaký zvolit materiál, aby výsledek opravdu stál za to? V tomto článku se dočtete o ražbě na strukturovaných materiálech.

Není struktura jako struktura

Zaměříme-li se na druhy strukturovaných materiálů, zjistíme, že je jich opravdu mnoho. Liší se od sebe samotnou strukturou, tloušťkou, barvou i pocitem na pohmat. Některé materiály jsou hrubé jako pilník, jiné zase jemné jako satén, další zase byly vyvinuty ke konkrétním speciálním funkčním účelům.

Mezi takové řadíme například strukturované materiály odolné vůči plísním, které musí vydržet dlouhodobé skladování ve vlhkém prostředí sklepů a sklípků. Tyto materiály nejvíce využívají vinaři, pivaři a obecně nápojáři, kteří pro skladování svých produktů potřebují velmi specifické podmínky. Zkrátka etiketa musí být nejen krásná, ale taky toho musí hodně vydržet. Obě tyto podmínky strukturovaný materiál beze zbytku splní.

A pokud materiál navíc zušlechtíte ještě ražbou, jeho vzhledu se pak nic nevyrovná. Samotná ražba může být samozřejmě stříbrná nebo zlatá, ale vybrat si můžete ze široké škály jiných barev. I mezi ražebními foliemi najdeme vyložené speciality, např. folie holografické nebo třeba stírací.

Madl_detail_sito

V portfoliích našich dodavatelů se dá lehce ztratit. Proto, vám naši obchodní zástupci rádi pomohou najít a zvolit takový materiál, který bude nejlépe odpovídat vašim představám a potřebám vašich produktů.

Dále doporučeno:

V hlavní roli logistika

20/05/2023

V dnešním článku bychom se rádi zaměřili na další důležitou součást Label design a tou je oddělení logistiky. Bez řízení skladových zásob, čili materiálu potřebného k výrobě, bychom se při

Přečíst celý článek
V hlavní roli logistika

Aplikátory a dotisk dat umíme na klíč

06/02/2023

V Label design vyrábíme hlavně samolepicí etikety, ale umíme toho mnohem více. Dokážeme také navrhnout a vyrobit různé druhy aplikátorů na míru danému provozu. Víme, jak zvládnout dotisk dat na

Přečíst celý článek
Aplikátory a dotisk dat umíme na klíč