Etiketa pyšnící se do daleka barevnou ražbou zaujme na první pohled. Kombinací ražby s tím správným materiálem lze u produktů dosáhnout luxusního vzhledu, který rozhodně upoutá oči zákazníků. Přemýšlíte o tom, jak ražbu využít na vašich etiketách, ale nejste si jisti, jaký zvolit materiál, aby výsledek opravdu stál za to? V tomto článku se dočtete o ražbě na strukturovaných materiálech.

Není struktura jako struktura

Zaměříme-li se na druhy strukturovaných materiálů, zjistíme, že je jich opravdu mnoho. Liší se od sebe samotnou strukturou, tloušťkou, barvou i pocitem na pohmat. Některé materiály jsou hrubé jako pilník, jiné zase jemné jako satén, další zase byly vyvinuty ke konkrétním speciálním funkčním účelům.

Mezi takové řadíme například strukturované materiály odolné vůči plísním, které musí vydržet dlouhodobé skladování ve vlhkém prostředí sklepů a sklípků. Tyto materiály nejvíce využívají vinaři, pivaři a obecně nápojáři, kteří pro skladování svých produktů potřebují velmi specifické podmínky. Zkrátka etiketa musí být nejen krásná, ale taky toho musí hodně vydržet. Obě tyto podmínky strukturovaný materiál beze zbytku splní.

A pokud materiál navíc zušlechtíte ještě ražbou, jeho vzhledu se pak nic nevyrovná. Samotná ražba může být samozřejmě stříbrná nebo zlatá, ale vybrat si můžete ze široké škály jiných barev. I mezi ražebními foliemi najdeme vyložené speciality, např. folie holografické nebo třeba stírací.

Madl_detail_sito

V portfoliích našich dodavatelů se dá lehce ztratit. Proto, vám naši obchodní zástupci rádi pomohou najít a zvolit takový materiál, který bude nejlépe odpovídat vašim představám a potřebám vašich produktů.

Dále doporučeno:

Etiketa jako bezpečnostní prvek

10/05/2022

Existuje mnoho způsobů využití etiket. Nejen jako prostředek, který nese souhrn informací, láká zákazníky grafickým zpracováním nebo zajímavou technologií tisku. Jeden ze způsobů, jak etiketu využít je použití etikety jako

Přečíst celý článek
Etiketa jako bezpečnostní prvek

Není sandwich jako sendvič

17/06/2022

Pod pojmem sendvič si většina z nás vybaví lehkou svačinku, kdy se mezi plátky chleba vrství oblíbené ingredience. Sandwiche, které kuchtíme v naší výrobě, nemají s jídlem nic společného, vlastně

Přečíst celý článek
Není sandwich jako sendvič