První, co se vám nejspíš vybaví, když se řekne slovo stírací, jsou stírací výherní losy. Ruku na srdce, kdo z nás nezažil to rozechvění, když s mincí v ruce stíráte stříbrný či zlatý proužek a čekáte, co asi vyhrajete. Možná se vám také vybaví okamžik stírání, kdy se snažíte dostat ke svým PIN a PUK kódům, či jiným heslům určeným k registraci. Nejčastěji se tedy tato metoda používá v souvislosti se soutěžemi, variabilními daty, skrytými kódy nebo dárkovými poukazy. Věděli jste ale, že tento speciální efekt je možné aplikovat i na etikety? A my to u nás v Labelu umíme.

Klasickou barevnou ražbu, která zdobí například vinařské etikety, či ozdobné krabičky kosmetických výrobků, poznáme všichni na první pohled. Technika, která se používá k tzv. zušlechtění, však nemusí nutně pouze zdobit, ale může být použita také za jiným účelem. I ražba totiž umí skrývat tajemství. Takové speciální úpravě se říká stírací ražba, a právě na tu jsme si tu trochu posvítili.

Stírací ražba musí skrýt informace, které samozřejmě nemají být na první pohled viditelné. To znamená perfektní krytí a absolutně žádnou průsvitnost. A právě tyto vlastnosti vám stírací ražba může nabídnout. Kryje na 100 % a text či obrázek, který je pod ní skrytý, neprosvítá.

Standardní barvou použitou na místě určeném k setření obvykle bývá šedo stříbrná, není ale problém si zvolit barvu jinou. Stírací ražbu lze také kombinovat s klasickou barevnou ražbou a jakoukoliv jinou tiskovou technologií. Vedle stírací ražby nabízíme i klasickou stírací barvu, která se aplikuje pomocí sítotisku nebo flexotisku. Rozdíl mezi stírací ražbou a stírací barvou je na pohled nepatrný, liší se pouze ve způsobu aplikace.

Nejvhodnější materiály pro aplikaci stírací ražby jsou hlazené papíry a polyethylenové nebo polypropylenové fólie. Ty jsou obecně odolnější proti protržení i odírání. Všechny tyto materiály vám můžeme nabídnout v různých barvách, včetně barev speciálních jako jsou metalizované či holografické. Naopak, materiál, který k aplikaci stírací ražby vhodný není, je hlavně materiál strukturovaný.

Dále doporučeno:

Novinky na našem klientském portálu 2022

23/05/2022

Nejjednodušší a nejrychlejší cesta k vyřízení vaší objednávky vede přes náš klientský portál. Zde máte o svých objednávkách přehled v kteroukoliv denní dobu a odkudkoliv. Objednání přes klientský portál podstatně

Přečíst celý článek
Novinky na našem klientském portálu 2022

Booklety, prostor pro více informací na jedné etiketě

25/04/2022

Booklety, to jsou samolepící etikety s vloženým letáčkem nebo brožurou. Vznik tohoto produktu vzešel z potřeby většího prostoru pro zobrazení informací, než umožňovala jednostránková etiketa. Dnes splňuje mimo tohoto požadavku

Přečíst celý článek
Booklety, prostor pro více informací na jedné etiketě