První, co se vám nejspíš vybaví, když se řekne slovo stírací, jsou stírací výherní losy. Ruku na srdce, kdo z nás nezažil to rozechvění, když s mincí v ruce stíráte stříbrný či zlatý proužek a čekáte, co asi vyhrajete. Možná se vám také vybaví okamžik stírání, kdy se snažíte dostat ke svým PIN a PUK kódům, či jiným heslům určeným k registraci. Nejčastěji se tedy tato metoda používá v souvislosti se soutěžemi, variabilními daty, skrytými kódy nebo dárkovými poukazy. Věděli jste ale, že tento speciální efekt je možné aplikovat i na etikety? A my to u nás v Labelu umíme.

Klasickou barevnou ražbu, která zdobí například vinařské etikety, či ozdobné krabičky kosmetických výrobků, poznáme všichni na první pohled. Technika, která se používá k tzv. zušlechtění, však nemusí nutně pouze zdobit, ale může být použita také za jiným účelem. I ražba totiž umí skrývat tajemství. Takové speciální úpravě se říká stírací ražba, a právě na tu jsme si tu trochu posvítili.

Stírací ražba musí skrýt informace, které samozřejmě nemají být na první pohled viditelné. To znamená perfektní krytí a absolutně žádnou průsvitnost. A právě tyto vlastnosti vám stírací ražba může nabídnout. Kryje na 100 % a text či obrázek, který je pod ní skrytý, neprosvítá.

Standardní barvou použitou na místě určeném k setření obvykle bývá šedo stříbrná, není ale problém si zvolit barvu jinou. Stírací ražbu lze také kombinovat s klasickou barevnou ražbou a jakoukoliv jinou tiskovou technologií. Vedle stírací ražby nabízíme i klasickou stírací barvu, která se aplikuje pomocí sítotisku nebo flexotisku. Rozdíl mezi stírací ražbou a stírací barvou je na pohled nepatrný, liší se pouze ve způsobu aplikace.

Nejvhodnější materiály pro aplikaci stírací ražby jsou hlazené papíry a polyethylenové nebo polypropylenové fólie. Ty jsou obecně odolnější proti protržení i odírání. Všechny tyto materiály vám můžeme nabídnout v různých barvách, včetně barev speciálních jako jsou metalizované či holografické. Naopak, materiál, který k aplikaci stírací ražby vhodný není, je hlavně materiál strukturovaný.

Dále doporučeno:

V hlavní roli logistika

20/05/2023

V dnešním článku bychom se rádi zaměřili na další důležitou součást Label design a tou je oddělení logistiky. Bez řízení skladových zásob, čili materiálu potřebného k výrobě, bychom se při

Přečíst celý článek
V hlavní roli logistika

Etiketa jako bezpečnostní prvek

10/05/2022

Existuje mnoho způsobů využití etiket. Nejen jako prostředek, který nese souhrn informací, láká zákazníky grafickým zpracováním nebo zajímavou technologií tisku. Jeden ze způsobů, jak etiketu využít je použití etikety jako

Přečíst celý článek
Etiketa jako bezpečnostní prvek