Vánoční svátky pomalu přicházejí, ale my jsme na ně nečekali a svůj dárek jsme si nadělili s předstihem. Rozhodli jsme se totiž rozšířit strojový park o další model, a ne tak ledajaký. Do naší technické výbavy přidáváme stroj pro výrobu etiket bez podkladu: L I N E R L E S S. Etikety Linerless budeme v České republice vyrábět jako první a jsme na to hrdí. Obrovskou výhodou tohoto stroje je, že při výrobě potřebuje až o 30 % méně materiálu a nezůstává po něm žádný silikonový odpad. Linerless pomůže nám i našem zákazníkům přispět k naplňování cílů trvale udržitelného rozvoje. Jsme rádi, že můžeme nabídnout zase o něco navíc. Tentokrát je to budování značky prostřednictvím nového standardu v etiketování, který je levnější, efektivnější a hlavně udržitelnější do budoucna. „K této investici nás přesvědčila hlavně vysoká poptávka zákazníků z řad odpovědných firem, které se udržitelnosti a ekodesignu systematicky věnují,“ vysvětluje Vladislav Kašpar, ředitel ve společnosti Label design.

Levnější, efektivnější a udržitelný

Etikety Linerless po sobě nezanechávají silikonovou podložku, která je při tisku jiných druhů etiket samozřejmostí, jsou tedy bezodpadové. Linerless etiketa je i přesto, že neobsahuje podklad, skladována navinutá na kotouči. To je umožněno tím, že je potištěna speciálním lakem, který zabezpečuje, že k sobě lícová a rubová strana pevně nepřilnou. Absence podkladového pásu způsobuje, že na roli daného průměru lze navinout mnohem více štítků, z každé role tedy zákazník získá etiket více. Vzhledem k tomu, že se frekvence výměny role snižuje na polovinu, prostoje při výměně rolí jsou mnohem kratší, což vede k vyšší produktivitě a efektivitě provozu. Zároveň se tím také šetří náklady spojené s přepravou a skladováním.

Při použití v tiskárnách umožňuje Linerless automaticky upravovat velikost štítků, to byla dříve velmi obtížná funkce. Vzhledem k tomu, že štítky nejsou vysekány na předem určenou velikost, lze formát štítků podle potřeby změnit tak, aby vyhovoval konkrétním potřebám. Chytrá Linerless tiskárna automaticky detekuje velikost textu a zmenšuje či zvětšuje prostor, takže při tisku nedochází ke zbytečnému plýtvání místem. To pomáhá snížit provozní náklady a šetřit materiál.

Umožňuje novou konstrukci etiket

Linerless nám také umožňuje vyrábět konstrukčně jiné etikety, kromě etiket na kotoučích jsou to i tzv. pásky a prstýnky. Ty lze použít pro uzavření obalu bez přímého nalepení na výrobek. Lepidlo je naneseno jen v místě nutného přelepu pásku, či jenom na prstýnku a výrobek tedy nemusí být celý oblepený. Navíc lze také využít možnost perforace jako bezpečnostní pojistky pro otevření. Tyto modely samozřejmě umožňují snazší třídění obalu a etikety koncovému spotřebiteli. Žádný silikonový odpad, úspora dřeva, vody, elektřiny a snížení četnosti logistických cest jsou způsobem, jak snížit naši uhlíkovou stopu a tím i dopad na životní prostředí.

Dále doporučeno:

PŘÍBĚH JMÉNEM LABEL DESIGN: OD ZÁKLADŮ K VRCHOLŮM

17/04/2023

Vývoj a růst jsou důležitou součástí úspěchu každé firmy. Bez investic do nových projektů, včetně výstavby nových budov, se žádná rozvíjející firma neobejde. A proto jsme se do stavby už

Přečíst celý článek
PŘÍBĚH JMÉNEM LABEL DESIGN: OD ZÁKLADŮ K VRCHOLŮM

Systémy označování zboží

17/06/2021

V rámci našeho rozšířeného servisu našim zákazníkům již řadu let nabízíme i následné zpracování našich etiket. Jak v oblasti dotisku, tak aplikace od jednoduchých řešení po průmyslové projekty. Nabídneme Vám

Přečíst celý článek
Systémy označování zboží