V dnešním článku bychom se rádi zaměřili na další důležitou součást Label design a tou je oddělení logistiky. Bez řízení skladových zásob, čili materiálu potřebného k výrobě, bychom se při výrobě etiket neobešli. Ne každý ví, co všechno se za slovem logistika vlastně schovává, a tak bychom vám tuto oblast rádi přiblížili. Kolegové v oddělení logistiky nejen hlídají pohyb všech zásob materiálu, ale podílí se také na expedici hotových výrobků a likvidaci odpadu. Jejich největším úkolem je dostat ten správný materiál ve správném množství a požadované kvalitě na správné místo. A věřte, že to občas není jednoduché. Vyžaduje to spoustu plánování a synchronizace.

Aktuálně skladujeme materiál a všechny hotové produkty v pronajaté hale na pražském Zličíně. Tam čekají na svou spotřebu nejžádanější druhy. Méně potřebný materiál pak ponecháváme v dalších třech externích skladech. Tato situace se ale změní na konci letošního roku, kdy dokončíme stavbu další nové haly, která poskytne dostatek místa, jak pro nové technologie, tak právě i pro zmiňovaný sklad. Více místa nám dovolí objednat více druhů materiálu a také objednat větší množství těch nejpoužívanějších.  Nabídka tak bude rozmanitější a prostor pro sklad přímo u výrobní haly dovolí zkrátit dobu kompletace a následné expedice.

Za logistickým procesem se obecně schovává hodně práce. Materiál je třeba nejen objednat, ale také ho přijmout na sklad, takže zaevidovat a oštítkovat, aby měl v systému své pevné místo. Mozkem skladování je funkční WMS systém (Warehouse Management System), který nám umožní v případě potřeby zjistit přesnou polohu materiálu a etiket včetně jeho množství. Systém také přidělí práci skladníkům a zohlední různé požadavky zákazníků. Ale to se již dostáváme k expedici. Ono totiž sladit všechny požadavky zákazníků na zabalení výrobků s dalšími požadavky přepravních služeb je opravdová věda. Ale i s tím si poradíme, a umíme si poradit i s dalšími specifičtějšími požadavky, např. s přísnými kritérii pro zákazníky z farmaceutického průmyslu.

Poslední oblastí, kterou musí naše logistické oddělení zvládnout, je nakládání s odpady. Odpad musí roztřídit na ten, který je nebezpečný a ten, co se již nedá dále použít, a je třeba ho nechat ekologicky zlikvidovat. Recyklovatelný odpad pak v souladu s naší udržitelnou politikou posíláme do dalšího kola používání.

Spolupráce všech oddělení včetně toho logistického je pro nás velmi důležitá. Všechna oddělení jsou totiž částí řetězce, na jehož konci doufáme ve spokojeného zákazníka.

Dále doporučeno:

Tiskneme technologii Braillova písma

08/03/2022

Braillovo písmo je speciální druh písma, určeného pro nevidomé nebo slabozraké osoby. Písmo, vynalezl kolem roku 1824 francouz Louise Braill a po něm je také pojmenováno. V současnosti nejvyužívanější je

Přečíst celý článek
Tiskneme technologii Braillova písma

Novinky na našem klientském portálu 2022

23/05/2022

Nejjednodušší a nejrychlejší cesta k vyřízení vaší objednávky vede přes náš klientský portál. Zde máte o svých objednávkách přehled v kteroukoliv denní dobu a odkudkoliv. Objednání přes klientský portál podstatně

Přečíst celý článek
Novinky na našem klientském portálu 2022