Existuje mnoho způsobů využití etiket. Nejen jako prostředek, který nese souhrn informací, láká zákazníky grafickým zpracováním nebo zajímavou technologií tisku. Jeden ze způsobů, jak etiketu využít je použití etikety jako bezpečnostního prvku.

Pod bezpečnostním prvkem si můžeme představit vše, co nelze jednoduše duplikovat. Pravděpodobně jste se již setkali s bezpečnostními etiketami v oblasti farmacie, kdy jsou krabičky od léčiv přelepené bezpečnostní etiketou, která se při pokusu o odlepení poškodí, roztrhá, nebo po sobě zanechá viditelnou stopu. Mezi hlavní funkce bezpečnostních etiket patří ochrana proti padělání výrobku a slouží jako důkaz, že produkt před Vámi nikdo neotevřel. Tato ochrana se používá také v potravinářství, vidět je můžeme v obchodech typicky na dražším sortimentu. Také v kapsách nového oblečení, tu a tam narazíme na papírový štítek s RFID čipem pro ochranu před zcizením.

security void label design
security void label design
hink label security label design

Ochranný prvek na etiketu můžeme aplikovat i samotným tiskem. Použit může být UV lak, ražba, embos nebo tisk speciálních barev.

sítotisk screenprinting uv lak varnish Label design
sítotisk screenprinting gold color zlatá barva Label design

Dalším příkladem z oblasti tisku jsou bankovky, které mají nejvíce bezpečnostních opatření proti padělání. Každá bankovka je opatřena osmi ochrannými prvky, a dokonce i jen pokus o jejich padělání se trestá dle zákona.

money security printing label design
money security printing label design

Nejspolehlivější je kombinace uvedeného. Příkladem může být použití speciálního bezpečnostního materiálu, potištěného přímou barvou s dokončením horké ražby a UV laku. Tímto způsobem můžeme docílit také velmi pěkného vzhledu, které snadno zachytí lidské oko.

holograf material label screenprinting label design
hot stamp printing label design

Rádi Vám nabídneme řešení bezpečnostního opatření Vašich produktů pomocí samolepících etiket. Na výběr máte ze široké škály tiskových technologií, dokončovacích způsobů nebo materiálů.

Dále doporučeno:

Systémy označování zboží

17/06/2021

V rámci našeho rozšířeného servisu našim zákazníkům již řadu let nabízíme i následné zpracování našich etiket. Jak v oblasti dotisku, tak aplikace od jednoduchých řešení po průmyslové projekty. Nabídneme Vám

Přečíst celý článek
Systémy označování zboží

Booklety, prostor pro více informací na jedné etiketě

25/04/2022

Booklety, to jsou samolepící etikety s vloženým letáčkem nebo brožurou. Vznik tohoto produktu vzešel z potřeby většího prostoru pro zobrazení informací, než umožňovala jednostránková etiketa. Dnes splňuje mimo tohoto požadavku

Přečíst celý článek
Booklety, prostor pro více informací na jedné etiketě