Existuje mnoho způsobů využití etiket. Nejen jako prostředek, který nese souhrn informací, láká zákazníky grafickým zpracováním nebo zajímavou technologií tisku. Jeden ze způsobů, jak etiketu využít je použití etikety jako bezpečnostního prvku.

Pod bezpečnostním prvkem si můžeme představit vše, co nelze jednoduše duplikovat. Pravděpodobně jste se již setkali s bezpečnostními etiketami v oblasti farmacie, kdy jsou krabičky od léčiv přelepené bezpečnostní etiketou, která se při pokusu o odlepení poškodí, roztrhá, nebo po sobě zanechá viditelnou stopu. Mezi hlavní funkce bezpečnostních etiket patří ochrana proti padělání výrobku a slouží jako důkaz, že produkt před Vámi nikdo neotevřel. Tato ochrana se používá také v potravinářství, vidět je můžeme v obchodech typicky na dražším sortimentu. Také v kapsách nového oblečení, tu a tam narazíme na papírový štítek s RFID čipem pro ochranu před zcizením.

security void label design
security void label design
hink label security label design

Ochranný prvek na etiketu můžeme aplikovat i samotným tiskem. Použit může být UV lak, ražba, embos nebo tisk speciálních barev.

sítotisk screenprinting uv lak varnish Label design
sítotisk screenprinting gold color zlatá barva Label design

Dalším příkladem z oblasti tisku jsou bankovky, které mají nejvíce bezpečnostních opatření proti padělání. Každá bankovka je opatřena osmi ochrannými prvky, a dokonce i jen pokus o jejich padělání se trestá dle zákona.

money security printing label design
money security printing label design

Nejspolehlivější je kombinace uvedeného. Příkladem může být použití speciálního bezpečnostního materiálu, potištěného přímou barvou s dokončením horké ražby a UV laku. Tímto způsobem můžeme docílit také velmi pěkného vzhledu, které snadno zachytí lidské oko.

holograf material label screenprinting label design
hot stamp printing label design

Rádi Vám nabídneme řešení bezpečnostního opatření Vašich produktů pomocí samolepících etiket. Na výběr máte ze široké škály tiskových technologií, dokončovacích způsobů nebo materiálů.

Dále doporučeno:

Jaké jsme získali ISO certifikáty

02/12/2021

Je pro nás důležité abychom pro vás byly spolehlivým obchodním partnerem. Každý certifikát prokazuje jiné požadavky. Smyslem ISO certifikátu je kromě jiného, zajištění kvalitních služeb a dodržení nastavených standardů. V

Přečíst celý článek
Jaké jsme získali ISO certifikáty

Novinky na našem klientském portálu 2022

23/05/2022

Nejjednodušší a nejrychlejší cesta k vyřízení vaší objednávky vede přes náš klientský portál. Zde máte o svých objednávkách přehled v kteroukoliv denní dobu a odkudkoliv. Objednání přes klientský portál podstatně

Přečíst celý článek
Novinky na našem klientském portálu 2022